Na výstavě dýňových aranžmá, která připravují studenti České zahradnické akademie Mělník, se můžete třeba inspirovat pro vlastní domácí výzdobu. K vidění tam bude i dosud největší dýně, kterou se na území České republiky zatím podařilo vypěstovat. Jmenuje se Lars a váží 175 kilogramů.

O víkendu 23. a 24. října se můžete těšit na Dýňové hrátky. Přijďte do venkovní expozice popustit uzdu fantazii a naladit se podzimní atmosférou. Vyrábět mohou děti i dospělí a vtvořené příšerky si můžete odnést domů. K dispozici budou různé přírodniny, dýně pak za drobný poplatek. Na místě budou tavné pistole k připevnění materiálů.

Halloween jak se patří

Na poslední říjnový den je pak připraveno halloweenské odpoledne. Je věnované především dětem a rodinám s dětmi. Malí i velcí návštěvníci si budou moci vyzkoušet dlabání a tvoření z dýní, nechat si strašidelně pomalovat obličej, užít hudební vystoupení, či vyzkoušet lukostřelbu. Dýně bude možné zakoupit přímo na místě.

Vyvrcholením akce bude lampionový průvod podvečerní botanickou zahradou. Hrůzostrašné masky jsou vítány.

Na Halloweenu bude také možné ochutnat dýňovou polévku a různé další polévky, domácí guláš od řezníka nebo domácí buřty, které bude možné opékat na ohni. Sladké chutě uspokojí cukrová vata a palačinky. Pro děti bude i nealko svařák a punč.