Originální výtvory z dýní můžete obdivovat v expozici Horní zahrady a Lesa. Tajemné dýňové dekorace, které připravila Česká zahradnická akademie Mělník, vás přenesou do období Keltů a jejich kultury. Dýňová aranžmá totiž budou tentokrát inspirována keltským svátkem Samhain, ze kterého vzešel Halloween.

Také letos obohatí výstavu obrovské dýně. Opět se můžete těšit na megadýni od pěstitele Jana Staňka z Horních Bludovic, ale nejen od něj. Botanická zahrada vyhlásila soutěž i pro další pěstitele. Své výpěstky mohou přihlásit a do 24. října přivézt přímo do botanické zahrady, kde budou vystaveny. Na závěr výstavy budou soutěžní dýně převáženy a tři vítěze čeká odměna.

Zábavné víkendy

Výstavu tradičně doprovází i bohatý víkendový program. Na 15. a 16. října jsou pro malé návštěvníky připraveny kreativní dílny s podzimní tematikou. Od 10.00 do 16.00 hodin si mohou malovat na kamínky, vyrobit si papírové dýně, vytvořit si vlastní módní kousky či si hrát s otisky listů. Chybět nebude ani občerstvení včetně dýňového menu. Pro dospělé bude i svařák.

O víkendu 22. a 23. října se můžete těšit na dýňové hrátky, kde popustíte uzdu své fantazii. Zapojit se může každý. K dispozici budou různé přírodniny, dýně za drobný poplatek. Na místě budou tavné pistole k připevnění materiálů. Můžete si přinést i vlastní materiál.

V neděli 30. října od 13.00 do19.00 hodin bude v zahradě oblíbený Halloween. Budou se dlabat dýně, připraveno je posezení u ohniště, opékání špekáčků, hudební vystoupení, malí i velcí si mohou vyzkoušet nejrůznější keltská řemesla. Na děti čekají soutěže a záludné úkoly. Hrůzostrašné masky jsou vítány. Program v 18.00 hodin završí tradiční průvod setmělou zahradou se světélky a halloweenskými lampiony.

Více informací na webu botanicka.cz.