Tajuplné stránky života motýlů poodhaluje výstava Motýli – Jedovatá krása. I letos pocházejí motýlí kukly z ve Stratfordu nad Avonou. Hojně jsou zastoupeni jedovatí motýli rodu Heliconius, nechybí ani tropičtí krasavci Morpho peleides s blankytně modrými křídly a druhy, které ve Fata Morganě můžete vidět každým rokem. Výstava potrvá do 18. července.

Výstava sukulentů, na níž se zblízka seznámíte se zabijáckými pryšci, adéniemi, a pachypodii, ale i s méně jedovatými sukulentními starčky, aloe a tlusticovitými rostlinami, končí v neděli 11. července. Její součástí je i pěstitelská poradna a prodej. Po skončení výstavy sukulentů, dostanou v expozici větší prostor jedovaté cykasy. K vidění budou ale i vybrané sukulenty a další exotické rostliny z celého světa.

S tématem Jedovaté sezóny se můžete ale setkat po celé zahradě v Troji. Jsou zde instalovány informační a výstavní panely, jak doprovodný zdroj poslouží tištěný průvodce, který je k zakoupení na pokladnách. Například V Ďáblově zahrádce v Ornamentální zahradě je řada rostlin, které jsou významnými zdroji léčiv a zároveň se při nevhodném dávkování nebo způsobu použití mohou stát nebezpečným jedem.