Dosud bylo ve Vietnamu nalezeno přes 170 rodů orchidejí ve více než 1 200 druzích. A každoročně jsou popisovány nové a nové. Z nich přibližně třetina roste pouze ve Vietnamu, nikde jinde na světě se nevyskytují.

Vietnam je však neobyčejně zajímavý nejen přírodou, ale i kulturou. Tato země se posledních dvacet let rychle rozvíjí, ale zároveň si i nadále drží své zvyky, tradice i víru. Pro Vietnamce jsou květiny velmi důležitou součástí života a rádi je pěstují a zdobí jimi své okolí ve všedních dnech i o svátcích. Svátečními barvami jsou ve Vietnamu žlutá a červená – jsou to barvy štěstí. Výstava orchidejí ve skleníku Fata Morgana přiblíží atmosféru svátku Tết Nguyên Đán (Vietnamský Nový rok).

Komentované prohlídky:

Více o světě orchidejí nabídnou komentované prohlídky výstavy, které se uskuteční ve středu 8. března a ve středu 15. března, vždy od 15:30 a od 17.00 hodin. Sraz zájemců o prohlídku je ve vestibulu skleníku Fata Morgana. Prohlídka je zdarma v rámci vstupného na výstavu/do botanické zahrady.

Prodej:

Pro návštěvníky, kteří podlehnou kouzlu orchidejí, je opět připraven i oblíbený prodej orchidejí a dalších rostlin K dispozici bude široký sortiment kultivarů i botanických druhů orchidejí dovezených přímo z Holandska, zkušení prodejci poradí vhodné rostliny začátečníkům i pokročilejším pěstitelům. Prodej je součástí výstavy - do prostoru prodeje rostlin je vstup možný pouze s platnou vstupenkou.

www.botanicka.cz