Během období, kdy skleníky byly nepřístupné, prošly expozice řadou změn. Největší nastala v expozici tropické flóry Jižní Ameriky, kde staré a rozpadající se dřevěné kmeny byly nahrazeny padlými kmeny vytvarovanými z betonu. Na nich už se začínají rozrůstat vzdušné zahrádky z bromélií, kapradin, anturií, orchidejí a dalších rostlin.

Fata Morgana má i jedno překvapení. Návštěvníci se do skleníku dostanou zcela novým vstupním bezbariérovým prostorem, ve kterém bude v brzké době otevřena i restaurace.

Zahrada v plné jarní kráse

Nastává vrcholné období květu. Pivoňková louka v Horní zahradě je plná barev a vůní, kousek od ní postupně rozkvétají kosatce, na Stráni voní šeříky a v Ornamentální zahradě kromě řady trvalek stále ještě kvetou tulipány. Japonská zahrada svítí květy rododendronů a azalek. Svou sezónu zahájila už i expozice Středozemí, kterou se šíří vůně rozkvetlých rozmarýn a po zimním období se do ní vracejí i myrty, olivovníky a granátovníky. 

Muškátová burza

Oblíbená akce trojské botanické zahrady se uskuteční od 28. do 30. května, opět ve spolupráci se Specializovanou zájmovou organizací Českého zahrádkářského svazu Pelargonie.Můžete si zde pořídit nevšední druhy muškátů či si nechat poradit s pěstováním a ochranou proti chorobám a škůdcům těchto krásných rostlin.