O tom, že jsme národ pivařů, není vůbec pochyb. Statistiky ukazují, že právě pivo je u nás nejkonzumovanějším alkoholem – každý Čech ho vypije v průměru 282 půllitrů ročně. A na tenhle oblíbený nápoj se zaměří festival v trojské botanické zahradě.

Němý medvěd, Strašák, Trilobit

Piva rozmanitých chutí budou v Ornamentální zahradě k ochutnání jak v sobotu 17., tak i v neděli 18. srpna. A některá možná okusíte vůbec poprvé. Tak schválně, říká vám něco pivo Němý medvěd, Strašák či Trilobit?

Němý medvěd je mělnický minipivovar, který pivo vaří v bývalé garáži a sklepích u rodinného domku. A jak jeho majitelé tvrdí, díky klasickému hořáku s opravdovými plameny, které plápolají pod každou várkou, a tvrdé mělnické vodě dostává medvědí pivo neopakovatelný charakter.

Strašák pochází z Nového Strašecí. Zatímco dříve tato značka patřila výhradně spodně kvašeným ležákům, dnes se pivovar zaměřuje především na svrchně kvašená piva. A nutno dodat, že vydařená – Strašák se pyšní několika diplomy z pivařských soutěží.

Poměrně mladý pivovar Trilobit se nachází v pražské Libni v jedné z budov bývalého anglického pivovaru, který vlastnila britská společnost The Bohemian Breweries Ltd.. Vaří se zde piva spodně a svrchně kvašená a i ta se na různých soutěžích umisťují na předních příčkách.

I jídla bude dostatek

Tak co myslíte, zní to lákavě? Teď máte možnost se v Troji s těmito pivy seznámit. Své produkty budou prezentovat také pivovar Bad Flash Beers, Spojovna, Kail, Uhříněves, historický pivovar Český Krumlov, pivovar Kamenice pod Lipou, Zbraslavská koza, počernický pivovar APE CAFE. A rozhodně se nebude jen pít. Na programu je i zábavné a poučné vyprávění o pivovarnictví, druzích piv a pivovarech.

A nejen to. Chybět nebude ani bluegrassová muzika či skvělé občerstvení. Pochutnat si můžete na grilovaném masu, šunce od kosti, hotdogu, nakládaných sýrech a dalších slaných i sladkých dobrotách. Ani vegetariáni nepřijdou zkrátka.

Připraven je rovněž program pro děti, které si vyzkouší malování, třpytivé tetování, pletení barevných copánků či si vyrobí trička.