Pro letošní rok jsme vsadili na ovoce, a tak se můžete těšit na kombinace jemné, lahodné, sladké i kořeněné zároveň a při pravidelném užívání až blahodárné.

Víno nemusíte brát vždy vážně a s tím svařeným jsou experimenty ještě lákavější. Můžete nechat vyniknout jen přirozenou chuť vína s trochou koření nebo naopak vsadit na výraznější a netypické přísady. Zastavte se ve Vinotéce sv. Kláry ochutnat naše recepty a podělte se s námi o ty své.

Svařákové menu nabídne 4 kombinace s bílým a červeným vínem. Od klasiky s kořením až po variaci inspirovanou ze zemí severu. V nabídce nebude chybět ani oblíbená nealko verze svařeného moštu, který bude na této akci také obohacen kombinacemi koření a ovoce.

Vinotéka sv. Kláry bude otevřena po oba víkendové dny v čase od 10:00 do 16:30 hodin. Upozorňujeme, že nově sídlí v domečku bývalého bistra v Ornamentální zahradě. Nejrychlejší cesta vede skrze „Kozí stezku" od zastávky autobusu č. 112 "Zoologická zahrada - Troja" nebo procházkou přes vinici vstupem u pokladem v ulici Trojská u zastávky autobusu č. 112 „Kovárna" (MAPA).

Vstup do venkovních expozic Botanické zahrady Praha je v zimním období zdarma.