Slamák festival, který návštěvníkům mimo jiné nabídne dobroty od poctivých lokálních dodavatelů a pouliční umění, se u nás bude konat vůbec poprvé. Inspirací pro jeho vznik byly pro organizátory zahraniční akce, především ty z Anglie, kde lidé zažívají reálnou produkci umělců do vzdálenosti pěti metrů.

Koncerty, divadlo, pokec…

Připraveno bude několik různorodých zón, ve kterých se bude odehrávat speciální program. Ve Stodole si návštěvníci vychutnají akustické koncerty Aničky Slováčkové, Milana Peroutky, divadlo nebo stand-up show. V Busking zóně vystoupí pouliční umělci, dětská zóna Pigy Selátkov přivítá dětské hvězdy, kouzelníky, tanečníky i divadlo pro nejmenší.

Všechny ženy si zase můžou zaskočit Na kafíčko, kde si popovídají s českými blogerkami a blogery, ale také s oblíbenými moderátory. Pro chvíle odpočinku a pohody je pak určená Čítárna, tady malým i velkým posluchačům ukázky z knih budou předčítat známé osobnosti.
Pro všechny zvídavé duše je připraven také Krmelec, kde se svými přednáškami vystoupí čeští odborníci v oblasti zdravé výživy, jídla i alternativního stravování.

Vybrané jídlo a pití

A spoustu jídla na festivalu Slamák můžete i ochutnat. Například burgery, hot dogy, maso od vyhlášených řezníků, kteří nepoužívají žádnou chemii – zvířata chovají přirozeným způsobem bez antibiotik a hormonů. Chybět nebude ani výtečné pečivo z rodinné řemeslné Koláčkovy pekárny, která se specializuje na pečení 100% žitného chleba…

Žízeň pak můžete zahnat třeba ne zrovna běžnou chutí piva vařeného v rodinném řemeslném pivovaru Zichovec, nalko nápoje zastoupí prémiové limonády Bohemsca, vyráběné bez konzervantů a náhražek.