Myslíte si, že kvůli nejlepším vínům na světě musíte vyrazit do vyhlášených zahraničních vinařských destinací? Tak to je omyl! Česká vína se totiž řadí mezi ty nejlepší. Dokonce mezi tisíci nejlepšími na světě lze najít hned několik desítek vyrobených českými vinaři. A to je vzhledem k počtu a rozloze vinic u nás opravdový úspěch.

Česká vinařská oblast

České vinice se často nacházejí kolem českých řek jako je Labe, Vltava, Berounka, Ohře a různorodost jejich ročníků je větší než na jižní Moravě. České vinice také nejsou tak kompaktně vysázeny jako moravské vinařské oblasti, ale jsou umístěny do jednotlivých a často vzdálených lokalit.

Na náplavce

A česká vína si teď můžete vychutnat na festivalu v centru metropole. K ochutnání budou například skvosty z Mělníka, Roudnice, Litoměřic, Žernosek, Žalhostic, Mostu a mnoho dalších.

Prezentovat se tu budou vína jak od velkých vinařů, tak i od malých vinařství, kteří si dělají vína hlavně pro sebe. Skvělou atmosféru festivalu jistě podtrhne i samotné místo konání – náplavka na Rašínově nábřeží, která je v současné době nejatraktivnějším a společensky nejživějším prostorem u Vltavy. Mimo jiné se vám zde naskytne překrásný výhled na panorama Hradčan.

Startovné

Na začátku akce si zakoupíte skleničku a zároveň s ní první ochutnávku vámi vybraného vína. A pak je už jen na vás, kolik druhů skvělých vín koštnete a jak moc si se skleničkou v ruce užijete Prahu. Festival začíná v 11 a končí ve 21 hodin.