Všichni, kdo se zajímají o Trojskou kotlinu, mohou přijít na břeh Vltavy a dozvědět se něco o jejím budoucím rozvoji. Bude také prostor si zasportovat, nebo využít poslední dny babího léta k pikniku.

Příměstský park Trojská kotlina

Spolek Příměstský park Trojská kotlina se stará o krajinu na území vymezeném Trojskou kotlinou. Tento prostor má rozlohu přibližně 800 hektarů.

Do organizačních a rozvojových aktivit patří například revitalizace vltavských břehů, jejich zatraktivnění a zpřístupnění pro širokou škálu rekreačních a sportovních aktivit, tak, aby zde obyvatelé mohli a chtěli trávit svůj volný čas. Inspirací jsou upravená a udržovaná nábřeží a parků propojených s řekou, jaké lze najít třeba v Paříži nebo Amsterodamu.

Dalším cílem je smysluplné spojení obou vltavských břehů lávkami a přívozy, revitalizace Císařského ostrova, komplexní protipovodňová ochrana a mnoho dalších kroků, které pomohou udělat z Trojské kotliny živoucí zelenou část města.

Cíl akce

Konkrétním cílem tohoto dne je představení konceptu sdílené péče o území Trojské kotliny formou Příměstského parku. Společně se bude diskutovat o územním rozvoji celé oblasti nejen s odbornou veřejností a radnicemi dotčených městských částí, ale se všemi skupinami přímých uživatelů,“ sdělila pro náš web Gabriela Mosoriáková z trojské radnice.

Součástí budou přednášky o plánovaném rozvoji a o potenciálu a možnostech realizací. S představou pomůže veřejná výstava panelů o parku, která bude na místě již od středy 25. září.

Zábavný program

Celý den se budou také prezentovat sportovní a volnočasové kluby působící v kotlině. Sokol Troja například představí různé hry pro děti jako je frisbee, ring, slackline nebo dicgolf. Podle počasí bude také možnost zapůjčit si lodičky a kánoe.

A pro úplné zpříjemnění připraví Trojský vinařský spolek degustaci vín. Na pikniku zase ochutnáte uzené ryby, špekáčky, koblihy a spoustu dobrého pití včetně piva nebo svařáku.