Výstava Cosmos Discovery vznikla ve spolupráci s NASA. Představuje zásadní milníky cesty člověka do vesmíru. Návštěvníci na ploše více než 2000 m2 uvidí například originální trysky motoru rakety Saturn V a lodi Apollo 11, originální části dalších raketoplánů, kosmických stanic i samotných kosmických lodí. Výstava seznamuje s nejnovějšími projekty, na kterých spolupracují národní kosmické agentury spolu s nejvyspělejšími soukromými firmami, aby dosáhli společného cíle - kolonizace Měsíce a následně pilotovaného letu na Mars.

Návštěvníky výstavou provází zábavnou formou audioguide, který dostanou zdarma u vstupu, stejně tak jako Space Card – Kartu kosmonauta se jménem a životním příběhem reálného kosmonauta.

V interaktivním Cosmocampu je možné zkusit náročný výcvik kosmonautů i nejmodernější 3D technologie. Pro děti je připravena dobrodružná stezka a dětská verze audioguidu. Pro studenty jsou navíc ke stažení na webu výstavy pracovní listy a kvíz.

Noční prohlídky

Každý pátek a sobotu od 18:00 do 22:30 hodin se konají noční prohlídky (pokladna a poslední vstup na výstavu je do 21:00) . Každý večerní návštěvník dostane malý dárek s kosmickou tématikou. Ceny vstupenek jsou jednotné - pátek 300 Kč a sobota 350 Kč. Vstupenky lze zakoupit přímo na pokladně výstavy do 21:00 hodin nebo online.