Program v Praze – a také v Brně – zahrnuje přednášky pro veřejnost, workshopy, soutěže, dny otevřených dveří, konference, promítání filmu. Většina událostí je zdarma.

GSA Open days

V pátek 8. listopadu pro školy a v sobotu 9. listopadu pro širokou veřejnost bude opět po roce otevřeno ústředí GSA v Praze.

Je to jedinečná příležitost podívat se na služby spojené s evropskými družicovými navigačními systémy, co Evropská unie dělá v oblasti vesmírné a satelitní navigace, jaká je role GSA a jak satelitní navigace ovlivňuje náš každodenní život.

Letošní téma Open Days, inspirované celoevropskou kampaní Přesnost záležitostí, je o přesnosti. Přesnost při přistání letadla při objednání taxi nebo při žádosti o pomoc uprostřed oceánu. Program ZDE.

Evropské vesmírné programy jsou blíž, než si myslíte. Satelity mohly být neviditelné v infrastruktuře mnoho tisíc kilometrů nad našimi hlavami, ale jsou více než viditelné. Den otevřených dveří GSA 2019 je příležitostí vyzkoušet si na vlastní kůži sílu satelitů Galileo a EGNOS a pochopit, proč otázky přesnosti přes hry, workshopy a semináře ve virtuální realitě našimi specializovanými pracovníky GSA.

Další informace na stránkách http://www.czechspaceyear.com/.