Program nabídne přehlídku současné techniky i historických vozidel, stejně tak zábavné doprovodné akce jako Strašidelný park, akční ukázku zásahu hasičského a policejního sboru, kreativní workshopy či další atrakce pro děti.

Ve třech areálech DPP budou vystaveny autobusy, tramvaje a i soupravy metra. Nebudou chybět ani vozidla technická, k vidění bude i vnitropodniková doprava nebo dopravní řídící a informační systémy (AUDIS a DORIS). V prostoru mezi garáží a depem se budou návštěvníci moci setkat s členy Hasičského záchranného sboru DPP, kteří budou poskytovat informace k vystaveným ukázkám techniky. Doprovodný program propojí zábavu, adrenalin se zajímavostmi tak, aby si přišly na své všechny věkové kategorie. Areál garáže Hostivař bude patřit adrenalinovým zážitkům. Ve 13:00 zde návštěvníci uvidí ukázku hasebního zásahu při požáru v prostoru motoru autobusu, ve 14:00 pak policejní složky předvedou zásah proti narušitelům veřejného pořádku v autobusu MHD.

Soutěže

Všechny s hravým duchem potěší soutěže, které budou přichystány ve všech třech areálech. Při vstupu návštěvníci obdrží svou hrací kartu, a budou se tak moci vydat vstříc zdolávání úkolů a sladkým výhrám. V každém z areálů budou připraveny tři soutěžní stanoviště. Každý z návštěvníků, který absolvuje všechny úkoly ve všech třech areálech (tj. celkově na všech devíti stanovištích), získá při odchodu jedinečný dárek z limitované edice.

Historická souprava metra

Na projížďku do minulosti vyrazí historická souprava metra 81-71, která loni oslavila 40 let od své první jízdy. V sobotu bude jezdit na lince metra A přibližně každou hodinu, a to z Dejvické a z depa Hostivař.

Nostalgická linka

Nostalgická linka č. 23 bude během Dne otevřených dveří DPP odkloněna ze zastávky I. P. Pavlova a prodloužena přes zastávky Náměstí Míru, Flora, Želivského, Vozovna Strašnice k zastávce Ústřední dílny Dopravního podniku a bude jezdit v intervalu 15 minut. Na linku č. 23 bude mimo historických vozů typu T3 zařazena i jedna historická souprava dvounápravových vozů, ve kterých bude doprava zdarma. V úseku Černokostelecká – Ústřední dílny bude linka č. 23 jezdit proloženě s pravidelnými spoji linky č. 5. Prodloužený provoz linky č. 23 bude v rozsahu od 9:45 do 16:15 hodin.

Více informací a jízdní řády naleznete také zde: http://www.dpp.cz/dod/