Návštěvníci se mohou těšit na profesionální figurální, panenkové a loutkové umění zastoupené desítkami umělců z Evropy, Japonska, USA, Afriky, Nového Zélandu a dalších zemí světa. Připravena je prezentace technik tvorby českých loutkářů a členů americké asociace panenkových umělců NIADA.

Se svými pracemi a prezentacemi se představí také studenti českých uměleckých škol. Součástí výstavy jsou i tři mezinárodní umělecké soutěže Art Doll Prague, Teddy Bear Prague a Art junior Prague s profesionální odbornou porotou a soutěž s cenami pro návštěvníky. 

V letošním roce doprovodí výstavu charitativní projekt nejlepších ukrajinských umělců, kteří jsou v současné době na Ukrajině, s možností zakoupen jejich uměleckých děl i drobných výrobků. „Pozvali jsme umělce, kteří jsou přímo zasaženi válečným konfliktem a potřebují naši podporu, aby ukázali své práce na naší výstavě. Pomocí dobrovolníků také z řad umělců, se připravuje překrásná expozice panenek z Doněcka, Charkova, Kyjeva a dalších válkou zmítaných oblastí. Víme, že právě tito autoři potřebují naši pozornost a pomoc nejvíce. Právě jim chceme ukázat, že to, co dělají, má smysl a budoucnost,“ uvádějí pořadatelé na webu akce.

V obchodní zóně bude možné si nakoupit jak drobné umělecké předměty, dárky na Vánoce, tak i materiály pro vlastní tvoření. Během výstavy probíhají také kreativní kurzy pro veřejnost. Pod profesionálním vedením si můžete vyrobit třeba krásného, stylizovaného panáčka na kolech nebo dekorativního netopýra.

Další informace najdete zde.