Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě. Ústředním motivem kampaně je slogan #BeActive, který má nabádat k pohybu, a to po celý rok. Evropané se totiž podle průzkumů hýbou jen velmi málo.

Nedostatek tělesné aktivity má negativní dopad na společnost i na zdraví lidí a také zvyšuje hospodářské náklady. Týden je určen všem – bez ohledu na věk, původ či fyzickou zdatnost – sportovat totiž mohou všichni.

Prague Sport Games – pohyb pro všechny

V předvečer týdne, v sobotu 22. září, se uskuteční ve sportovním areálu Olymp v pražské Stromovce už druhý ročník Prague Sport Games. Jde o unikátní festival pro širokou veřejnost. V jeden den a na jednom místě se tak v profesionálním prostředí setkají amatérští sportovci a společně poměří své síly v různých disciplínách a turnajích. Na programu je běžecký biatlon, atletický pětiboj, turnaje v beachvolejbalu, badmintonu anebo stolním tenisu, hrát se bude fotbal anebo třeba pétanque.

Co nabídne týden sportu?

Samotný Evropský týden sportu bude probíhat celý následující týden. A nabídne celou řadu akcí. Mezi nimi například beachvolejbalový turnaj na Ládví anebo badmintonový turnaj rodinných týmů.

Vyzkoušet si bude možné i lezení na stěně v Satalicích anebo lekci oblíbeného nordic walkingu. No a pro ty, kdo se chtějí hlavně pobavit, se v Úněticích koná turnaj v kuličkách.

Nábory pro malé i velké

Samostatnou kapitolou jsou nábory do dětských a mládežnických sportovních klubů. Ty budou v rámci Evropského týdne sportu rovněž probíhat. Zájemci se mohou zapsat třeba na přípravku Akademie aerobiku, na cyklistiku nebo karate, nabírat budou i vodní slalomáři a florbalisté z vinohradského Sokola.

Některé kluby, jako třeba sportovní lukostřelci nebo klub aikida, nabírají zájemce všech věkových kategorií.