Hned první představení je premiéra. AirGym Art Company připravili zcela nové představení NonSen(s). Je vystavěno na fantazii a iluzích, denním i nočním snění, touhách a tajných přáních a pracuje především se závěsnou a pozemní akrobacií.

Z Francie považované za "kolébku nového cirkusu" přijede Johann Le Guillerm s projektem Terces. Francouzský cirkusový mág, je velkým jménem svého žánru, klasickou akrobacii od něj ale nečekejte. Spíše triky balancující až na hranici nadpřirozena, ze kterých se tají dech.

Cirkus Cirkör se po devíti letech vrací na festival a uvede jednu ze svých nejoblíbenějších a nejúspěšnějších show Knitting Peace. Pro Letní Letnou ve speciální, nově upletené verzi.

Na festival vtrhává i mladý španělský soubor Compañía de Circo "eia“ s napínavou energickou novinkou Nuye, kterou si zamilujete. Přijede i artistka z Havaje Thula Moon, která účinkuje po celém světě s různými soubory, mimo jiné i se slavným Cirque du Soleil.

Setkání žongléra Wese Pedena (USA) a fenomenálního klauna Thoma Moncktona (NZ) nevyhnutelně přináší řízený chaos na jevišti. V inscenaci Optimismi se virtuózně kreativní trio společně s muzikantem Niko Votkinem (FIN), nechá unášet do hravého světa žonglování, klaunství a hudby.

Těšit se můžete na Propane Punk show - podívanou, která voní železem a propanem. Uvidíte různé novocirkusové disciplíny, především akrobacii a flow arts, za doprovodu velkolepých pyrotechnických efektů.

Pestrá Galashow žonglérského dne vás provede všemi možnými formami žonglování, flow arts a dokonce divadla či tance, s umělci ze všech možných koutů světa, od Israele po Mexiko. Na jevišti budou lítat kuželky, míčky, obruče, tyče i hořící hlavy barbien.

Nebyla by to ta správná Letní Letná, aby na ní nebyli Bratři v kricku a nezahráli kluci z VOSTO5 svůj Stand'artní kabaret. A proto se na ně můžete těšit i letos. Stejně jako na další koncerty.

Chybět na festivalu nebudou workshopy, výtvarné či cirkusové dílny, koncerty a open-air akce. Pro děti bude připraven oblíbený dřevěný kolotoč na ruční pohon z dílny řezbáře Matěje a spousta dalších atrakcí. Pro děti jsou připraveny i dva druhy příměstských táborů. A především hlídání během představení.

Sobotní dny na Letní Letné si můžete užít s celou rodinou. Na představení zahraničních hostů pro rodiny s dětmi od 6 do 12 let nabízejí pořadatelé zvýhodněné vstupné.

Ve festivalovém areálu v Letenských sadech bude i několik odpočinkových zón, stánků s občerstvením i barů. Návštěvníci v něm tak mohou pohodlně strávit celý den.

Více informací o festivalu, programu i vstupenkách najdete na webu letniletna.cz.