Leták


Hned první den festivalu, ve čtvrtek 6. srpna, se bude slavit Den nezávislosti Bolívie, a to především formou koncertů hudby z oblasti And. Návštěvníci si budou moci zatančit v tradičním rytmu: tinku, taquirari, tonada, salaque, sanjuanito, huayno nebo chacarera. Hrát bude kapela Encuentro, Música Étnica a také populární Bohemia Andina.

V dalších dnech diváky roztančí například mexické mariachi – vystoupí Mariachi Azteca de Praga. Populární kumbiu zahraje kapela Cumbia Cooperativa, salsu a bachatu charitativní organizace Dance4water. Na programu je také koncert salsa kapely Latin Soul, která má v repertoáru i bachatu, bolero, cha cha cha, rumbu a další. Připraveny jsou i taneční workshopy.

Na své si přijdou i zájemci o tradiční řemeslné výrobky - oblečení, látky, šperky, bytové doplňky, talismany - včetně lapače snů. Chybět nebudou ani latinsko-americké nápoje, od kubánských koktejlů po peruánskou kukuřičnou kořalku chicha a v neposlední řadě se představí vybrané latinsko-americké restaurace.

Festival je vhodný pro celou rodinu, rodičům s dětmi nabídne mimo jiné zázemí bezplatného dětského koutku.

Vstup, stejně tak jako celý program včetně dílen a workshopů, bude zdarma.

Aktuální informace o programu festivalu sledujte na facebooku akce.