Letos se můžete těšit na 35 koncertů na 5 stagích od talentovaných interpretů napříč hudebními žánry. Bude mezi nimi například německá kapela Shelter Boy nebo disco-funková skupina JEREMIAS. Českou scénu budou reprezentovat mimo jiné zpěvačky Anabelle nebo Amelie Siba, kapela Favorite Obsession nebo rapeři Redzed a Rohony. Mezi dalšími bude například rakousko-britská hudebnice Alicia Edelweiss, polsklá kapela Lor nebo zpěvák The Curly Simon ze Slovenska

Kromě rozmanitého mixu hudebních interpretů nabídne letos festival i koncept Ostrovů Inspirace. Jedná se program ve spolupráci s inspirativními organizacemi a subjekty, který začíná v pátek a v sobotu pokračuje od rána. Témata pro letošní ročník jsou Svoboda, Odvaha, Zdraví a Udržitelnost. Návštěvníci si tak budou moci vybrat, co je jejich srdci nejbližší.

Za návštěvu bude v sobotu stát například česko-německý ostrůvek, který najdete v parku na Kampě, s rozmanitým programem nejen na téma udržitelnosti. Vynoříte se ve světě zajímavé česko-německé spolupráce, kterou již od roku 1998 pomáhá Česko-německý fond budoucnosti vytvářet. Zábavný program připravil také Goethe-Institut.

Pokud vás třeba zajímá, jak se dá využít bio odpad z vaší domácnosti, aniž byste měli k dispozici klasický kompostér, dozvíte se alternativní možnosti vermikompostování či bokashi kompostování. V rámci dalšího workshopu se seznámíte s problematikou módního průmyslu a zjistíte, jaké nové, inovativní a udržitelné materiály můžete zařadit do vašeho šatníku.

Udržitelná relax zóna dobra Asociace společenské odpovědnosti na Kampě nabídne zájemcům vedle odpočinku třeba SDGs fotbálek nebo zábavu dětí prostřednictvím Hry za lepší svět.

Téma Odvahy na Střeleckém Ostrově realizuje spolek Čajomír s čajovými workshopy a ukázkami bojového umění Taichi a samurajského umění, Amnesty International s kampaní pro Bělorusko a Paddlefest, který nabídne nejen jedinečné spojení pohody u vody s živou muzikou sledovanou z paddleboardů ale i další hodně dobrodružný program na vodě.

Sportu, Hodnot a Zdraví se bude týkat také zóna EDU. Tu připravil pro děti i dospělé Český olympijský výbor a sportovní nadšenci se tu formou výstavy a videí dozví zajímavé informace o olympismu a olympijských hodnotách. Chybět nebudou ani zábavné aktivity pro děti v režii sportovních svazů - rugby, fotbal, badminton, šachy, házená́. Dále se můžete těšit na program od Post Bellum, Dramoxu či organizace Prales dětem.

Na programu toho bude ale ještě mnohem více. Podrobnosti najdete zde.