Příznivci městské hromadné dopravy se mohou těšit na prohlídku zázemí a technických prostor areálu, ukázku vozového parku a bohatý doprovodný program. Doprava bude zajištěna polookružní linkou č. 888, návštěvníci se mohou svézt i autobusy City Bus (ev. č. 3251) a Ikarus E91 (ev. č. 2004).

Program nabídne návštěvníkům přehlídku současných autobusů a techniky, historických vozidel, nahlédnutí do zázemí provozovny, návštěvníci tak mohou vidět zblízka mycí rám autobusů, halu denního ošetření, parkovací halu a haly těžké údržby. V garáži Řepy dále čeká návštěvníky ukázka pohotovostních vozidel, vnitropodnikové dopravy, pracovních vozidel a představení informačních systémů. Bude vystaven i autobus v rámci kampaně Neskákej mi pod kola.

Speciální program pak bude připraven pro děti, které se mohou zúčastnit vědomostních a soutěžních stanovišť s dopravní tematikou (včetně bezpečnosti v dopravě) jako např: poznej značku, přechod pro chodce, základy první pomoci. Děti si mohou i připomenout pravidla silničního provozu na dopravním hřišti s elektrickými autíčky, koloběžkami a čtyřkolkami. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit i na malování na obličej, fotokoutek včetně rekvizit, skákací atrakce, kreativní workshopy, modely autobusů a aut, překážkovou dráhu s kužely a skokánky či výrobu dětských řidičských průkazů.

Na místě bude možné navštívit stánek Infocentra, náboru nových zaměstnanců, SPŠD, či stánky ekologických firem, které spolupracují s DPP. Na místě bude možné zakoupit si občerstvení a drobné propagační předměty. Více informací o programu Dne otevřených dveří je k dispozici na webu DPP: https://www.dpp.cz/dod.

Doprava do garáže Řepy

Přibližně od 9:45 hodin do 16:20 hodin bude v provozu polookružní linka č. 888 v trase Garáž Řepy – Vypich – Nemocnice Motol – Slánská – Garáž Řepy. Jízdy na této lince jsou pro všechny návštěvníky Dne otevřených dveří zdarma. Linka bude jezdit v intervalu 5 minut.

Zastávky speciální linky DOD

  • Garáž Řepy: v areálu garáže Řepy na komunikaci mezi odstavnou plochou a hlavní vrátnicí, přibližně 30 metrů před vchodem do výpravny
  • Reinerova: v pravidelné zastávce linky číslo č. 225 směr Nové Vokovice
  • Malý Břevnov: v pravidelné zastávce linky č. 347 směr Motol
  • Kukulova: v pravidelné zastávce linky č. 168 směr Nové Butovice
  • Nemocnice Motol: v pravidelné zastávce linky č. 167 směr Na Knížecí
  • Hlušičkova: v pravidelné zastávce linky č. 180 směr Zličín
  • Slánská: v pravidelné zastávce linky č. 180 směr Zličín
  • Garáž Řepy: v ulici Reinerova v občasné zastávce služebních vozů před vrátnicí garáže Řepy

Jízdy City Busem a Ikarusem

V trase Garáže Řepy – Vozovna Střešovice budou jezdit autobusy City Bus (ev. č. 3251) a Ikarus E91 (ev. č. 2004), a to s odjezdy v 10:30, 11:30, 12:30, 13:30 a 14:30 hodin (současně z Řep i ze Střešovic). Cena jízdenky s místenkou je 50 Kč a zakoupit je bude možné přímo na místě.

Návštěvníci, kteří využijí dopravu do Muzea městské hromadné dopravy ve Střešovicích, mohou Muzeum nejen navštívit (po zakoupení vstupenky), ale také je zde čekají i malířky, které od 9 do 17 hodin budou před Muzeem (v případě špatného počasí v Muzeu) malovat dětem na obličej.

Příloha: