Festival patří mezi nejvýraznější kulturní akce svého druhu v Praze, skvělou atmosféru nabízí díky unikátnímu poutavému konceptu a taneční zábavě.

Je to taková elektronická taneční party, která v sobě zahrnuje prvek barevných prášků z indických festivalů, sestavu nejlepších zahraničních a českých DJs a jejím cílem je sjednotit všechny lidi prostřednictvím barev.

Barevné vyvrcholení

Festival vyvrcholí „velkým házením“. V daný okamžik se začne házet veškerý barevný prášek a pak už nikoho nelze snadno identifikovat, dav je totiž barevný jako duha.

Hólí oslava

A víte, co znamená Holi? Své kořeny má v indické kultuře ve spojení s náboženskými motivy, hólí je oslavou bhakti, slavností jara a barev. V posledních letech se tato akce rozšířila do celého světa.

Historie festivalu u nás

Celosvětově úspěšný koncept festivalu se u nás konal poprvé v roce 2013 v areálu Výstaviště Praha. V dalších letech se přesunul na břeh Vltavy - do Kempu Kotva v  Braníku. Nyní si jej můžete naplno užít právě na Střeleckém ostrově.

Za několik let konání si pražský festival získal své stálé fanoušky nejen z metropole, ale zejména v posledních dvou letech se k nim přidali i ti, kteří přijíždějí ze všech koutů republiky. Navštěvuje jej i poměrně rozšířená indická komunita, která v Praze žije.

Hlavní star

Hlavní hvězdou letošního ročníku bude francouzský producent WATERMÄT, který již vyprodal legendární pražský klub Roxy. Doplní ho duo DJs Raven&Kreyn, pro které to bude premiérové vystoupení v České republice. Na programu je i dalších 7 českých předních DJs.

"Festivalové brány se otevřou ve 12:00 hodin a vedle skvělé hudby se návštěvníci mohou těšit na gastro zónu, místa pro odpočinek a samozřejmě barevné HOLI šílenství. Po 22. hodině návštěvníci mohou pokračovat na dvou afterparty v klubech SPACE bar a Studio 54," sdělili pro portál praha.eu organizátoři této jedinečné akce.