„Český král Karel IV. si prohlíží Svatováclavskou korunu. Uplynulo již několik let od doby, kdy ji nechal vyrobit pro sebe i budoucí české krále. Mohl bych ji nechat vylepšit. Ať přátelé i nepřátelé jasně vidí velikost českých králů, pomyslel si. A když si král něco usmyslí, většinou se to stává skutečností. Někteří ale králi nepřejí a nejsou daleko...“

Jedná se o velmi oblíbenou hru, při které si účastníci užijí nejen skvělou zábavu, ale poznají i krásná zákoutí našeho hlavního města.

„Předchozí ročník na téma Golemovo tajemství byl ovlivněn covidovými opatřeními, letos vše proběhne v klasickém provedení s postavami na stanovištích,“ říká k průběhu akce jeden z organizátorů Jiří Tvrdoň.

Účastníci se vydají na dvůr Karla IV., našeho nejznámějšího panovníka. Téma se sice každý rok mění, ale to zásadní zůstává. Najít a splnit dostatečné množství stanovišť ve vymezeném čase a dostat se do cíle.

Hra pro 2 až 5členné týmy je rozdělena na dopolední (9–12 hodin), jednodušší variantu a na odpolední (14–18 hodin), náročnější variantu. Na té dopolední organizátoři očekávají týmy rodičů s kočárky a předškoláky, odpolední je určena pro školáky, jedná se o delší trasu a plnit se budou složitější úkoly.

Kde se hra odehraje letos, však organizátoři dopředu neprozradili, to se dozvědí pouze registrovaní účastníci. Účastnický poplatek 20 Kč.

Zajímá vás, kdo intrikoval na Karlově dvoře, nebojíte se časové tísně a máte chuť si zasoutěžit? Neváhejte a registrujte se na stránkách Karlínského Spektra.