V Zahradách pod Pražským hradem se po západu slunce rozsvítí pochodně a vy se můžete těšit na jedinečnou atmosféru romantiky barokních zahrad s výhledem na panorama Prahy. Chybět nebudou ukázky lukostřelby, hodu nožem a sekyrou či bojového stylu s holí v podání Spolku evropských bojových umění. Pod dohledem profesionálů si pak sami můžete vyzkoušet lukostřelbu, nebo hod nožem či sekyrou. Připraveny jsou i komentované prohlídky s odborným výkladem o historii zahrad.

Noc na Chvalském zámku slibuje nevšední zážitek hlavně pro rodiny s dětmi. Připraven je totiž pohádkový program. Čas po běžné zavírací době nabídne zážitky všeho druhu: komentované prohlídky se skřítkem ze zámeckých podzemních chodeb, kulinářský workshop aneb jak se vaří v podzemí, divadelní představení na nádvoří v podání divadla Buchty a loutky a pro odvážné například i možnost spustit se po provaze do středověké zámecké lednice.

Invalidovně jsou přichystány speciální prohlídky s možností návštěvy běžně nepřístupných částí tohoto barokního skvostu pražského Karlína. Dozvíte se řadu zajímavostí o historii Invalidovny - jak se v ní kdysi žilo válečným invalidům, jaký byl osud místní trafikantky, co co se na počátku 20. století vařilo v místní kantýně. A možná i něco o natáčení slavného filmu Amadeus…