Pár minut od centra hlavního města se nachází příjemná kulturní oáza. Než se naplno rozeběhne příprava projektu rekonstrukce a přestavby karlínských kasáren na justiční palác, prostory nabízí pro širokou veřejnost kulturní vyžití a mnoho dalšího.

Kasárna Karlín

Najdete zde kavárnu, kino, pískoviště, galerii, bar a klub, zkrátka je to takové místo pro setkávání lidí napříč generacemi.

Navíc se ceny vstupného a sortimentu pohybují v přijatelné hladině a některé programy jsou zcela zdarma. Je to místo bez vizuálního smogu, to znamená naprosto bez reklamy, maximálně šetrné, veškerý materiál se zde recykluje a odpad důsledně třídí.

Asistence

10. října je na programu Kasáren Karlín zajímavá akce nazvaná Asistence. Jde o benefiční večírek, na nějž je vstupné dobrovolné a půjde na podporu služeb nezávislé organizace Asistence, která působí v Praze. Jejím cílem je podpora svobodného a samostatného života lidí s tělesným a kombinovaným postižením.

Konkrétně se jedná o osobní asistenci a sociální rehabilitaci, doplněné o dobrovolnický program, ergoterapii a peer konzultace s rodinnými příslušníky. Dlouhodobě je také tato organizace aktivní v oblasti odstraňování bariér ve veřejné dopravě a zlepšuje podmínky pro život lidí s postižením v běžné společnosti.

Hudební kapely a divadlo

Na podporu všech těchto krásných skutků vystoupí v programu slovenská rocková skupina Živé kvety, brněnská alternativní skupina, čerpající z mnoha hudebních žánrů, KVĚTY a kapela, která rehabilituje lokální country v té nejčistší podobě s názvem Severní nástupiště.

Zábavu zpestří divadelní soubor „Ještě chvilku“ složený z herců na vozíku a dobrovolníků, kteří pravidelně vystupují na festivalu Mezi ploty, Vyšehraní, FESTin a akcích Asistence.