Bold and brilliant znamená odvážná a skvělá, a právě takové jsou podle organizátorů motivační konference naše ženy. Jde již o šestý ročník akce, která probíhá celosvětově – TEDWomen konference mají inspirovat a povzbuzovat pomocí sdílení silných životních příběhů, které mají společné právě odvahu a to, jak úžasné jejich nositelky (a nositelé) jsou.

Plavkyně s pochodní míru

Kdo se letos představí? V holešovické La Fabrice vystoupí pět žen a jeden muž. Skvělí a odvážní jsou všichni, ač jste o většině z nich nejspíš zatím nic neslyšeli. Tak třeba Abhejali Bernardová. Abhejali (jde o spirituální jméno, které dostala od svého duchovního učitele) je dálková plavkyně, běžkyně, motivační řečnice a překladatelka. A je to také desátý člověk na světě, čtvrtá žena a první člověk ze země bez moře, který kdy dokončil výzvu zvanou Oceans Seven a přeplaval sedm světových mořských úžin.

Nedávno se Abhejali Bernardová vrátila z Mírového běhu, nejdelšího štafetového běhu na světě, na ostrovech v Indickém oceánu, který se běhá s mírovou pochodní jako symbolem přátelství a sounáležitosti. A nejen o tom všem bude mluvit na konferenci TEDxPragueWomen.

Od strojařiny k literatuře

Jak být odvážná v tom, co dělá, promluví Iva Pecháčková, která v roce 1995 založila nakladatelství Meander. Píše pro děti, překládá a publikuje, organizuje festival dětské literatury – a to vše navzdory tomu, že původně vystudovala Výrobně ekonomickou fakultu VŠE a pět let pracovala jako komerční inženýrka v čerpadlářském oboru.

Muž mezi ženami

Jedním z motivačních řečníků je i muž - Radek Palaščák, otec na mateřské dovolené. Má pět dcer, na rodičovskou nastoupil v roce 2003 a se svou tehdy desetiměsíční dcerou se snažil bourat stereotypy spojované s otcovstvím (a také mateřstvím). Pracovně se specializuje na oblast komunikace a public relations, mluvit bude o tom, jak pochopit ženský svět.