Malešický park se promění na centrum sportu a zábavy. Zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák zde odstartuje jubilejní dvacátý ročník tradičního charitativního Běhu pro Paraple.

Jak podpořit Paraple

Centrum Paraple pomáhá lidem s poraněním míchy již neuvěřitelných 25 let a Běh pro Paraple díky registracím běžců a darům partnerských firem přispívá do jeho rozpočtu každý rok významnou částkou. Vy jej můžete podpořit zakoupením speciálního trička na místě konání, které vám poslouží jako jízdenka k běhu či jízdě a doprovodným aktivitám.

Sprinterské tratě

„Letošní ročník bude koncipován na krátké sprinterské tratě, kde budou mít ti nejodvážnější možnost poměřit síly se současným držitelem českého rekordu - sprinterem Zdeňkem Stromšíkem. Nebude se pouze běhat, ale i jezdit, a to na všech možných odrážedlech, koloběžkách, longboardech, skateboardech, bruslích, kolech a dalších vozítkách,“ sdělil ředitel Centra Paraple David Lukeš.

Doprovodný program

Na co dalšího se můžete těšit? Kromě dobrého občerstvení se spoustou pochutin uvidíte například canisterapii s přednáškou i představení v praxi, ukázku zásahu cvičných psů proti pachateli, nebo parkourový workshop.

Malé děti určitě potěší oblíbený skákací hrad, tvořivé dílny, vozítkové hřiště, loutkařské divadlo Zvoneček, malování na obličej nebo zdobení sladkých donutů.

Hudební vystoupení

Ani v letošním ročníku nebudou chybět koncerty se známými hvězdami. Na pódiu se představí se svým hudebním vystoupením zpěvačka Bára Poláková s kapelou, přijede také slovenský písničkář Juraj Hnilica, český zpěvák, písničkář a pouliční umělec tvořící skladby v anglickém jazyce Thom Artway, či pop-rocková česká kapela z Prahy, hrající pestrou směsici rocku, popu a funk music s názvem Gingerhead.