Něco z původního Halloweenu se dochovalo dodnes: vyřezávané dýně, svíčky, příšery, kostlivci, koledování o sladkosti, což je typické hlavně pro Ameriku. U nás nejde o tradiční svátek, nicméně přejaté zvyky jako je dlabání dýní či strašidelné kostýmy a masky jsou stále oblíbenější a halloweenské programy lákadlem pro velké i malé. Kam se tedy můžete letos v Praze v neděli 30. října na Halloween vydat?

Halloween v Botanické zahradě hl. m. Prahy

Od 13.00 do 19.00 hodin bude v expozici Horní zahrady a Lesa připraven program pro velké i malé návštěvníky s dlabáním dýní, posezením u ohniště a opékáním špekáčků. Odpoledne zpestří hudební vystoupení a zájemci si budou moci vyzkoušet nejrůznější keltská řemesla, lukostřelbu. Na děti čekají záludné úkoly. Hrůzostrašné masky vítány. Bude soutěž o tu nejlepší! Program v 18.00 hodin završí tradiční průvod setmělou zahradou se světélky a halloweenskými lampiony.

Podrobnosti zde.

Strašidelný program ve Žlutých lázních

Další oslava Halloweenu se odehraje v areálu Žlutých lázně v Podolí od 14.00 do 19.00 hodin. Návštěvníky čeká stezka plná dobrodružství, kde se děti mohou těšit na bojovku, za kterou dostanou malý dárek. Chybět nebude oblíbené malování na obličej, hudební program, soutěže o drobné dárky, magický lektvar, pouťové atrakce a vyhlášení nejlepší masky. „Děti si mohou přijít namíchat halloweenský sliz, vytvořit masku lávové příšery, zkusit si postavit stěnu mini duchů, nebo vyhrát nějakou pěknou knížku. Program je opravdu strašidelně pestrý,“ upřesňuje Simona Šteruská, manažerka programu Žlutých lázní.

Vstup zdarma, další informace zde.

Halloween v Muzeu MHD

Také poslední říjnová neděle v Muzeu městské hromadné dopravy v tramvajové vozovně ve Střešovicích bude mít halloweenský nádech. Budou se dlabat dýně a návštěvníci, kteří dorazí v kostýmu se budou moci těšit na dárek. Všechny dýně se pak navečer na dvoře vozovny rozsvítí.

O akci zde.

Halloween v Karlíně

Městská část Praha 8 společně s Karlínským Spektrem přichystala den plný zábavy a zážitků. Od 11.00 hodin se můžete těšit na tradiční vyřezávání dýní, perníčkovou dílnu, kreativní dílny a malování na obličej. Od 15.00 hodin pak na vás čeká několik zábavných stanovišť, které budou umístěna jak ve vnitřních prostorách, tak venku v parku. Ti z vás, co dorazí v maskách, se mohou těšit na sladkou odměnu a celý den bude zakončen lampionovým průvodem, který v doprovodu kapely Lovesong Orchestra vyrazí v 18.30 hodin.

Další informace zde.