Slavnosti vína se každý rok konají na podzim, poté, co vinaři ze svých vinohradů sklidí révu a zpracují ji. A oslavami tak chtějí veřejnosti nabídnout to nejlepší ze své produkce.

Akce jsou většinou spojeny nejen s degustací vín a burčáku, ale také s kulturním programem a hudebními vystoupeními. A i když letos bylo kvůli koronaviru několik vinobraní zrušeno, bude v Praze pár příležitostí, jak kvalitní vína ochutnat.

Komorní vinobraní na Grébovce

Komorního vinobraní se můžete například zúčastnit 19. a 20. září od 12:00 do 22:00 hodin v jednom z nejkrásnějších pražských parků - na Grébovce. Zde můžete ve více než padesáti stáncích okusit produkci moravských vinařů. Na výběr budete mít kvalitní vína, burčák, kávu. Hlad zaženete teplým i studeným občerstvením, vybírat můžete mezi specialitami z grilu, italskými pokrmy, mořskými plody a dalšími specialitami z mezinárodní kuchyně.

Kunratické vinobraní

18. až 20. září se koná také Kunratické vinobraní. Jedná se již o desátý ročník této akce, kterou letos bude opět provázet bohatý doprovodný program. K ochutnávce vín si tak můžete poslechnout například cimbálovku Alexandra Vrábely a další kapely, zhlédnout taneční vystoupení Elements Community, děti se mohou těšit na pohádku o Honzovi a Jasněnce, různé soutěže, malování na obličej, tombolu… A k tomu se bude také vyhlašovat vítěz facebookové soutěže Král vinařů.

Smíchovské vinobraní

25. a 26. září pak můžete ochutnat něco z produkce našich i zahraničních vinařů na Smíchovském vinobraní. Festival vína, na němž nebude také chybět chutné jídlo, se bude v páté městské části konat na břehu Vltavy, v prostředí ERPET centra. Své brány otevře v pátek od 15:00 do 21:00 hodin a v sobotu o něco déle, od 12:00 do 21:00 hodin.

Vinobraní ve Žlutých lázních

Vyvrcholení festivalové sezóny vína zažijete i v Praze 4, ve Žlutých lázních, a to o víkendu 2. a 3. října. I tady se můžete nechat překvapovat chutí celé plejády českých a moravských vín, sáhnout budete moci i po evropských značkách. A nejen to. Čekat tu na vás bude také řada stánků s různými dobrotami i street food prodejci.