Jen čtyřicet minut jízdy z Prahy a můžete se osvěžit v úžasně čistém jezeře, které vzniklo v první polovině 80. let po konci těžebních prací pro metro a dálnici D1.

K jezeru Lhota se nejlépe dostanete přes Černý Most, dál po rychlostní silnici na Mladou Boleslav, pak sjeďte na Starou Boleslav a ve městě se držte směru Mělník. Po pár minutách jízdy vás ukazatel nasměruje na Lhotu, za níž se v borovém lese rozkládá jezero o velikosti 25 ha. Využít můžete také autobus 419, který odjíždí ze Staré Boleslavi.

Návštěvníky kromě dostatečné vybavenosti (občerstvení, WC, dětská hřiště, hřiště na beachvolejbal) lákají především písečné břehy a pozvolný vstup do vody, proto je Lhota často vyhledávaná rodinami s dětmi.

 

Na koupaliště se platí vstup, a to 50 Kč na osobu (děti od 6 do 15 let platí 30 Kč) a 80 Kč za vjezd na dostatečně velké parkoviště. Po 17. hodině se ceny snižují: 30 Kč/dospělý, 50 Kč/automobil. Na Lhotu mají zákaz vstupu psy a pro příznivce koupání bez plavek je vyhrazená velká nudistická pláž.

Více informací na stránce www.lhotajezero.cz.