Hostivař čekají lepší časy

Hostivařská přehrada bývala dlouhodobě problémovým koupalištěm, sinice a nepříliš dobrá kvalita vody způsobená mimo jiné i tím, že se v přehradě dlouhodobě usazovaly látky  podporující růst sinic, se stane minulostí. Letos se totiž v Hostivaři nevykoupáte, protože se bagruje a čistí. V provozu je beachvolejbalové hřiště a nudistická pláž. Teprve v roce 2012 se tu budou moci první návštěvníci vykoupat. Kvalita se zřejmě výrazně zlepší, tak jako tomu bylo po vybagrování Džbánu.

Problémy nejsou zatím nikde

Kvalitu vody obvykle zhoršují vysoké teploty, ty ale zatím nepanovaly tak dlouho, a tak  všechna velká koupaliště jsou momentálně v pohodě. Situaci mohou návštěvníci zjistit na webu pražské hygienické stanice. Tam je uváděna kvalita vody na Lhotce, kam se čerpá voda přímo z vodovodního řadu, dále pak na Džbáně, v Severáku a v Motole.

Studená, ale kvalitní

Studenější voda je u Veselíků v Divoké Šárce. Toto vyhlášené koupaliště je napájeno místními prameny a voda je o stupeň až dva níže, než jsou vyhřáté zabahněné rybníky. Kvalita je ale zaručena. Koupání ve Vltavě hygienici sice příliš nedoporučují, ale protože se kvalita vody v poslední době v řece výrazně zlepšila, je možné ke koupání využít i Žluté lázně, které nabízejí velkou škálu zábavy, řada akcí je tu pořádána v rámci stých oslav jejich založení.

Střední Čechy bez problémů

Pražané vyrážejí rádi do středních Čech na různá vyhlášená koupaliště, jezdí se také na Slapy. Hygienici hlásí, že voda je v pohodě nejen na Slapské přehradě, ale i v Tyršově koupališti v Rakovníku, v Proboštských jezerech, v říčanském koupališti Jureček i na Vyžlovce nebo v rybníku v Popovicích na Berounsku. Zhoršené smyslové vlastnosti vody jsou  hlášeny z koupaliště v Bělé pod Bezdězem, v Komárovském rybníku a na Orlíku. Podrobný seznam středočeských koupališť s kvalitou vody najdete zde.