1. - 3. února se všem dětským kolektivům a rodinám, které si bezplatně vyřídí Ledovou kartu, otevírají vstupy do muzeí a galerií (např. Národní či Židovské muzeum, Muzeum Policie ČR) a dalších zajímavých institucí (např. Pražský hrad, Strahovská knihovna, Loreta). Všechna tato místa mohou navštívit zdarma nebo za symbolickou cenu.

Nabídka je letos pestrá, do projektu se zapojily na tři desítky institucí.

Kdo si hraje, nezlobí

Do projektu se zapojil také PragoFFest, festival her a fantastiky, kde budou na malé hráče čekat desítky stolů s deskovými a karetními hrami, desítky počítačů, konzolí, dále hudební a figurkové hry. A jako další zábava bude přichystaná například i herna Mindoku.

Najděte kešku

A nejen to, součástí akce je také čím dál populárnější geocaching na Ledové Praze, klíče k hledání „kešek“ budou pořadatelé postupně zveřejňovat. Hra děti zavede do zapadlých pražských uliček i kulturních institucí, kde budou hledat ukryté krabičky s drobnými poklady.

Dětský koncert

Děti také mají možnost zúčastnit se koncertu Děti dětem, který se koná v sobotu 2. února v Kongresovém centru Praha, kde vystoupí děti z celé republiky – finalisté Pionýrského Sedmikvítku, a dále zajímaví profesionální hosté. Na koncert je nutno zakoupit vstupenku za symbolických 50 Kč.

Kde získat kartu?

Ledové karty jsou zdarma k dispozici od pondělí 28. ledna 2019 denně od 9:00 do 17:00 hodin v sídle Pionýra, Senovážné nám. 24, Praha 1.

S kartou máte nárok na vstup zdarma anebo na slevu, podle instituce.