V sobotu 10. července to bude Cider fest. Na této největší přehlídku ciderů v Čechách bude možné ochutnat více jak 20 značek tuzemských i zahraničních ciderů. Součástí festivalu jsou tradičně stánky s něčím „k zakousnutí“ – např. italskými či tyrolskými uzeninami, sýry, grilovaným seafoodem, trhaným masem nebo třeba šašliky. Navíc zde bude zóna pro prezentaci amatérských „domácích“ výrobců ciderů.

V sobotu 24. července nabídne Smíchovská náplavka to nejlepší ze světového street foodu. Od šťavnatých burgerů přes ryby až po sladkosti. Poznáte tradiční pokrmy Srí Lanky a zjistíte, co se vaří v Africe. V nabídce bude také pikantní pljeskavica, pálivé dobroty bohaté na chilli a dokonce i hmyz. Ze sladkostí nebudou chybět smažené koblížky, křehké vafle, lehké makronky či ledové nanuky.

V sobotu 7. srpna se prostor Smíchovské náplavky promění v obří grilovací zónu, kde si všichni milovníci grilování a barbecue budou připadat jako v nebi (nebo pekle). Grilovat se budou steaky, burgery, žebra a na rožni se bude opékat selátko. Na své si přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují – čekají na ně grilované sýry, zeleniny nebo vegetariánské burgery. Kromě klasických, nám známých grilovaných pochutin, budou na menu také peruánské, kubánské či gruzínské speciality.

V sobotu 14. srpna bude Smíchovská náplavka patřit latinskoamerickým chutím. Na výběr bude mexické burrito, tacos, trhané vepřové, španělská paella, brazilské feijoada, venezuelské arepy či empanadas, šťavnaté churrasco, argentinské steaky, kubánské sendviche, ceviche ad. Z nápojů pak jihoamerická vína, peruánské pisco nebo ovocné koktejly z exotického ovoce.

Více o tom, co se děje na Smíchovské náplavce, zde.