Na Malostranském náměstí je i o prázdninách rušno. Letní provoz oblíbených trhů je naštěstí nepřerušen, a tak si můžete užít nakupování a setkávání.

Farmářské produkty

Nabídne se vám opět celá řada farmářských produktů, sezónní zelenina, ovoce, sýry a mléčné produkty, maso a uzeniny, ale také květiny, teplé a studené pokrmy především ze stánků malostranských prodejců.

Tentokrát bude navíc jedinečná příležitost dát si kalamáry nebo krevetky. Na tak velebném a historicky zajímavém místě, a navíc bez velkého turistického chaosu. Kdo by tomu odolal?

Mořské speciality

Kromě zmíněných kalamárů, krevet budou také chobotnice a ostatní potvůrky, jako třeba pražmy nebo steaky z tuňáka, humry, či nějaké velké divoké ryby jako je mečoun.

Připravovat se budou na tradičním chorvatském grilu na dřevěném uhlí. Chystá se i spoustu dalších specialit, jako jsou studené předkrmy – tapas, chobotnicový salát, tataráčky a pomazánky.

Prosecco

A protože nejen jídlem je člověk živ, je třeba také představit, co se bude servírovat k pití. Malostranské náměstí se jako vždy rozvoní čerstvou kávou, ale hlavně poteče proudem prosecco. Toto populární šumivé víno si získalo za poslední roky obrovskou pozornost. Dá se pít při jakékoliv příležitosti v jakémkoliv ročním období. Je oblíbené pro svou lehkost, svěžest a jedinečnost a výborně se hodí právě k mořským specialitám.