Masopustní zvyky, které mají původ v ještě předkřesťanských slovanských oslavách konce zimy, představují období hodování před velikonočním půstem. Naši předci je slavili tancem, zabíjačkami a hostinami, které vyvrcholily posledním čtvrtkem tohoto období, zvaným Tučný čtvrtek. Poslední masopustní neděli pak probíhal fašank, tedy maškarní veselí.

Jídlo a zábava

Pražská tržnice ve spolupráci s městskou částí Praha 7 ovšem jídlo i nějaké to veselí připravila na soboty, počínaje 25. lednem. Čtyři soboty po sobě si návštěvníci v tržnici nejen vychutnají tradiční zabíjačkové dobroty anebo třeba koblihy či piva z malých pivovarů. Na každý den je připraveno i hudební vystoupení a pro děti dílny, ve kterých si pod vedením zkušené lektorky Jitky Petrášové vyrobí masopustní masku z přírodních materiálů.

Zahraje i Rudovous

V tržnici se tak bude slavit, hodovat, ale i učit se lidovým zvykům, zahrají i kapely jako Rudovous se svým hospodským punkem anebo FSKC Drancy.

Co se týče nabídky jídla, organizátoři oslovili spíše malé a lokální výrobce, krom dobrého jídla (jen pro vegetariány ho asi mnoho nebude), se budou návštěvníci moci osvěžit pivem nebo dobrou zrnkovou kávou.

 

Více informací na stránkách akce