Prague Ice Cream Festival vznikl v roce 2015 a od té doby se rozrostl do takových rozměrů, že dnes je největším festivalem svého typu ve střední Evropě.

I letos se areál Výstaviště v Holešovicích doslova promění ve zmrzlinový ráj. Na jubilejním - pátém ročníku - se desítky cukrářů budou předhánět v originálních příchutích nebo stylu podávání této studené lahůdky.

Stovky druhů ledových potěšení

K ochutnání bude takové množství druhů, o kterých se vám možná ani nezdálo. Je až k neuvěření, kolik zmrzlin na světě existuje. Točená, gelato, ice roll, sorbety, veganská, bio, vodová, ovocná, smetanová, nanuky, poháry, zmrzlinové koktejly a další. Fantazii se prostě v tomto oboru opravdu meze nekladou.

Na Výstavišti tak můžete vyzkoušet příchutě zcela originální, například slaný karamel, příchuť kaštanovou, alkoholovou, ze zeleného čaje, chilli, makovou, grepovou, rakytníkovou, marcipánovou, anýzovou, avokádovou, slaninovou, bazalkovou, z kozího sýra...Na jakou zmrzlinu si vzpomenete, takovou budete mít!

Je libo rozkvetlou růži nebo duhového jednorožce?

I milovníci estetiky si přijdou na své. Zmrzlina může totiž vypadat třeba jako duhový jednorožec nebo jako rozkvetlá růže. Zkrátka všechno je možné.

A protože Prague Ice Cream Festival je akcí pro celou rodinu, tak se připravuje plno zábavy a množství soutěží. Chybět nebudou taneční vystoupení, vystoupení bubeníků nebo kouzelnická show. Dle organizátorů je samozřejmostí i dětský koutek s malováním a skákacím hradem.

Myslí se i na milovníky čerstvého ovoce, kávy a vůbec dobrého občerstvení. A pro ty, kteří si libují v tombolách, se i na této akci jedna chystá, s desítkami cen pro hlasující diváky o Nejoblíbenějšího zmrzlináře.

Prostě Prague Ice Cream Festival musíte zažít. A organizátoři navíc zaručují, že v okolí nenajdete lepší výběr zmrzliny a nanuků!