Na hlavní scéně ochutnáte world music v podobě žhavých kubánských rytmů nebo afrických bubnů. Stálicí festivalu je africký soubor bubeníků a tanečnic Bijou Camara & Guinee Toumboui. Na slunnou Kubu vás přenese pražská skupina Pragason, která své koncerty obohacuje přehlídkami kubánských tanců a vyučováním základních tanečních pohybů. Strhující kombinaci mystiky perské hudby a žhavých rytmů flamenca zase nabídne skvělý íránský kytarista, zpěvák, skladatel Shahab Toloulie, který originálním způsobem propojuje perskou hudbu a španělské flamenco.

Nejoblíbenější lidové písně z Čech a Moravy přinese Cimbálová muzika Vltava, Tradiční lidovky ve svižném tempu ska či reggae naservíruje Pohřební kapela. Romskou muziku bude reprezentovat skupina Bachtale Apsa. Jejím frontmanem a zakladatelem je nevidomý akordeonista, pianista a zpěvák Mário Bihári.

Součástí festivalu je také přehlídka tradičních řemesel Celé Česko na devítce, kde nebudou chybět např. výrobky z proutí a předvede se umělecký kovář. Těšit se ale můžete i doplňky a šperky z Jižní Ameriky nebo řemeslné výrobky z Afriky. 

V rámci Světové kuchyně bude na Devítce více než 30 stánků s exotickými pochoutkami i lokálními českými výrobky. Například Srbská Pljeskavice, etiopská káva, Fruteama nabídne ručně dělané ovocné a kokosové nanuky bez lepku, laktózy a přidaného cukru.

Podrobné informace zde.