Den ozbrojených sil se v České republice slaví od roku 2002, kdy ho vyhlásil bývalý prezident Václav Havel na památku událostí z 30. června 1918. Tehdy při slavnostní přehlídce československé brigády ve francouzském městě Darney jako první potvrdila vláda spojenecké Francie právo Čechů a Slováků na samostatný stát.

Motocykly

Na nádvoří Pražského hradu budou k vidění současné i historické motocykly Hradní stráže, které se používaly a stále používají k slavnostním doprovodům oficiálních státních návštěv. A to všechno díky soukromé sbírce sběratele Pavla Krotila.

Jednotky

To nejlepší ukáže i motocyklová a přehlídková jednotka Hradní stráže. Vojáci předvedou strhující choreografii, jak synchronizovaně se pohybujících motocyklistů, tak i rázně pochodující jednotky. To vše samozřejmě ve slavnostních uniformách.

Kladrubáci

Národní hřebčín Kladruby nad Labem dlouhodobě spolupracuje s Hradní stráží a se svými koňmi pravidelně vystupuje na jejich akcích. Celkový dojem přehlídky tak umocní trojice jezdců v historických stejnokrojích přivážející též historickou standartu prezidenta republiky právě na kladrubských koních.

Koncert

A neopakovatelnou atmosféru zažijete při koncertě hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Malým bonusem pak návštěvníkům bude výhled na dominantu Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha.