Hned několik oblíbených středozemních destinací na jednom místě si můžete vychutnat na food festivalu Středomoří na náplavce. A i když jste letos možná nikam na dovolenou nejeli, přijďte si připomenout, jak by voněla.

Dary z moře

Čerstvé ryby, ústřice i mořské plody vám v letních dnech budou zvlášť chutnat. Užijete si ale i bohatou nabídku dalších středomořských specialit, třeba sýrů, uzenin, oliv, olivových olejů a vín. Ke středomoří nepatří totiž jen mořské plody, ale také speciality z grilu, pizza a oblíbené prosecco.

Sladké dezerty

Ze sladkého vás svou vůní určitě přitáhne italské smažené canolli, zmrzlinové semifreddo, francouzské máslové croissanty, pravé palačinky Crêpes Suzette nebo španělské churros. A k tomu bude samozřejmě přichystaná lahodná káva. Kdo by tomu odolal?

Středomořské země na jednom místě

„Návštěvníci budou mít na výběr z různorodých pokrmů z italské, francouzské, španělské, řecké nebo chorvatské kuchyně. Součástí festivalu budou také stánky s delikatesami, kde nebudou chybět olivy a olivové oleje, pesta, makronky nebo rolovaná zmrzlina,“ přibližují bohatou nabídku gastronomie pořadatelé.

Středomořskou atmosféru dokreslí doprovodný program včetně příjemné dovolenkové hudby. Pojďte se na jeden den přesunout do několika oblíbených středomořských zemí najednou.