Definitivně v příštím roce

I když se má Šutka otevřít ještě před Vánocemi a kolaudace bude probíhat v průběhu listopadu, přesto není zcela dokončená. Až za provozu bude dovybavena restaurace a občerstvení, posilovna, wellness a bowling.

Tisícovka skříněk

Na Šutce je připravena tisícovka šatních skříněk. „Počítáme, ale s největší návštěvností kolem pěti stovek návštěvníků, z toho asi dvě stovky v bazénu,“ uvedl ředitel areálu Pavel Borovička. „Připraveno je více než 270 parkovacích míst, takže myslím, že kapacita je dostatečná.“

Bazény jsou plné

Bazény jsou na Šutce už plné vody. Důvod, proč tak brzo, když se otevírá v prosinci, je prostý. Provoz je pod dohledem hygieniků, ti vedle kolaudační komise totiž budou poslední, kdo rozhodne o otevření bazénů. Voda je čištěna nejen chlorem, ale i UV lampami, které radikálně snižují riziko kontaminace.

Výhody pro děti

„Velký bazén může sloužit i k organizování soutěží, na mistrovství zatím nemyslíme, ale zcela určitě se tu budou odehrávat pravidelné závodní aktivity třeba pro pražské školy,“ uvedla radní Alexandra Udženija, která dobudování Šutky prosadila. Pro malé děti slouží bazén, který má vlastní šatnu i vstup.

Vítáme Šutku

Starosta městské části Prahy 8 Jiří Janků také ocenil dostavbu Šutky. „Zmizela ostudná ruina, kolem, které jsem léta jezdil do práce. Myslím, že je to i velmi dobrý městotvorný prvek. Možnosti využít volný čas v areálu jistě ocení jak občané Prahy 8, tak i všichni Pražané.“

Platby budou postupné

Stavba areálu stála 748 milionů korun. Praha je zaplatila z vlastní kasy. „Dohodli jsme se s zhotoviteli, že platby budou postupné, ve splátkách,“ uvedla radní Alexandra Udženija.

Pokud jde o vstupné, základní pro dospělého je 125 korun za hodinu a půl. Do vstupného patří i návštěva sauny. „Budeme poskytovat slevy pro seniory, studenty a děti. Máme připraveno rodinné vstupné a zajímavé balíčky pro školy,“ uvedla Udženija.

Správce a dotace

Město počítá, že by se provoz Šutky dotovalo, odhad činí 10 milionů korun, ale jak to skutečně bude, ukáže a další provoz. Proto také bude bazén spravovat městská organizace Trade Centre Praha. Teprve po zkušenostech z provozu může město případně Šutku pronajmout.