Na dva dny se již poněkolikáté promění Vyšehrad v největší čajovnu pod širým nebem v Evropě. Ochutnáte nepřeberné množství čajů a seznámíte se s jeho moderní i tradiční přípravou.

Čaj a zase čaj

Za úplňku sbíraný třezalkový Mae Salong - červený čaj z Thajska, Taiwanský Oolong, Dhara White, Wayusu, konopný a kakaový čaj nebo třeba čaj Hong cha a další a další známé i neznámé čaje budete moct na Vyšehradě ochutnat.

A nejen to. Mistři ve svém oboru vás naučí, jak tento lahodný a většinou zdraví prospěšný mok správně připravovat a servírovat. Můžete se tak těšit na desítky odborníků, kteří vám uvaří čaj svým originálním způsobem a s osobitým příběhem.

Dobrá rodina

Letošní festival také navázal spolupráci s krásným projektem Dobrá rodina. Jde o organizaci, která pomáhá pěstounům a dětem najít se navzájem.

„Poskytli jsme Dobré rodině prostor v rámci dětské louky, kde pro děti připraví řadu skvělých aktivit. Vyzkouší si balanční hračky, zasadí semínka do květináče. A návštěvníci budou mít možnost dozvědět se víc o tom, co všechno tato organizace pro děti a rodiny pěstounů dělá,“ sdělili organizátoři akce.

Pokud si přejete pomoct Dobré rodině konkrétním darem, bude na Vyšehradě probíhat sbírka věcí pro předčasně narozená miminka a školáky. To je to, co teď pěstouni nejvíce ocení.

Přinést můžete u vás už nevyužité oblečení pro nejmenší, nosítka, chůvičky a monitory dechu. Budoucí školáci zase ocení školní pomůcky a nevyužité aktovky. Čajomír Fest zkrátka pomáhá tam, kde vidí smysl.

Pro děti

Celou sobotu odpoledne bude Markéta Prchalová malovat henou děti, mámy i táty. A celé nedělní odpoledne pak zase například Lucie Kokoliová vykouzlí dětem na obličej krásné a vkusné obrázky.

Výrobci dřevěných hraček, pohybových pomůcek a nábytku Utukutu pro změnu postaví na dětské louce hernu. Balanční hračky, houpadla a prolézadla, to budou děti koukat!

Tombola

A můžete také něco získat! Ke každé zakoupené vstupence totiž dostanete na pokladně i lístek do tomboly, která nabídne spoustu zajímavých cen. Například voucher do Čajové školy na Kampě, čajovou degustační hru Imperium Of Tea nebo můžete být hostem na čajovém obřadu přímo na podiu.

Losování hlavních cen tomboly proběhne každý den v 18:00 hodin na hlavním podiu, menší ceny pak budou k vyzvednutí přímo na stánku Čajomír v tržnici.

Čajomír Fest 2019, největší svátek čaje v Evropě, bude letos plný překvapení!