Připraveno je přes stovku atrakcí včetně novinek. Z oblíbených lákadel nechybí obří řetízkový kolotoč Around The World XXL, horská dráha Super Mouse nebo Joker extrem, ani strašidelný zámek, dům smíchu, centrifuga, bezpočet houpaček a skákacích hradů, staročeská střelnice či stále vyhledávané autodromy. K novinkám patří obří kolo s uzavřenými a vyhřívanými kabinami, 65 metrů vysoký Airborne a v neposlední řadě největší kolotoč svého druhu v Evropě, s lavicí otáčející se na kyvadle do všech směrů.

Děti potěší vedle atrakcí klauni, různé pohádkové bytostí či masky, které mohou potkat v areálu. Nebudou chybět ani stánky s pouťovým sortimentem: počínaje hračkami přes občerstvení až po pravá perníková srdce.

V pondělí 27. března se na Matějské poutí uskuteční tradiční Den pro handicapované, kdy jsou veškeré atrakce dětem k dispozici v době od 12:00 do 15:00 hodin zdarma. Kromě atrakcí mohou děti navštívit od 11:00 do 15:00 hodin stálou expozici Mořský svět, doprovodný zábavný program a vystoupení klaunů ze skupiny MEDŮZA, který bude připraven speciálně pro tuto příležitost na Křižíkově fontáně od 11:00 do 15:00 hodin.

Z historie pouti

Dnešní „Matějská“ navazuje na tradici výročních poutních slavností u kostela svatého Matěje v Dejvicích, které se datují až do konce 16. století. Původně náboženský charakter pouti se postupně změnil na zábavný a změnilo se i místo jejího konání. Přesunula se na prostranství, kde je dnes Vítězné náměstí a kde se konala až do 60. let minulého století.  Roku 1960 se uskutečnila na Letné, později v Modřanech a na Břevnově. Trvalé místo našla pražská Matějská pouť v tehdejším Parku kultury a oddechu Julia Fučíka v Bubenči, tedy na nynějším Výstavišti.