Soutěž se může zúčastnit kdokoli. Ať už kvůli karanténě, nemoci, zavřené škole, nebo nefungující kanceláři. „Prostě jste doma, což chválíme, to je zodpovědné, jenže jste nervózní, jak dlouho to potrvá, a taky už vám možná docházejí nápady na aktivity, jimiž byste sebe či své potomky aspoň na chvilku rozptýlili. Místo do kolektivní paniky se raději zapojte do naší nové výtvarné soutěže, kterou vyhlašujeme pro všechny děti, dospělé a seniory,“ lákají na soutěž její organizátoři.

Kouzlo jara

Co budete potřebovat? Barvičky, pastelky, křídy… Zkrátka všelijaká malovátka, která doma najdete a papír o maximální velikosti A2. Zkuste nakreslit nebo namalovat, co si představíte, když se řekne jednoduše „Kouzlo jara“. Toto roční období hraje všemi barvami a fantazii se rozhodně meze nekladou.

Ceny pro vítěze a výstava

Všechny zaslané obrázky se pečlivě vyhodnotí a v každé kategorii bude vybrán vítěz. Ten se může těšit na věcné ceny. Z nejlepších děl se navíc uspořádá veřejná výstava - její místo a čas bude včas oznámeno.

Poštou a emailem

„Pokud v momentální situaci raději nechcete chodit na poštu, obrázek vyfoťte nebo naskenujte a pošlete nám jej mailem na adresu advorakova@lesy-praha.cz. Ale pozor, originál si určitě schovejte, na plánovanou výstavu ho posléze rozhodně využijeme,“ dodávají organizátoři.

Svá díla zasílejte na adresu: oddělení komunikace Lesů hl. m. Prahy, Práčská 1885, 106 00 Praha 10 – Záběhlice od 20. 3. do 30. 4. 2020.