Street food je celosvětový fenomén. Pro někoho se stává dokonce životním stylem. Jídlo ulice je totiž rychlé, dobré, finančně přijatelné a je opravdu z čeho vybírat. Navíc spolu s poznáváním nových zemí prostřednictvím pokrmů se na ulici otevírá ta pravá duše a chuť místní kuchyně.

Není tedy divu, že takových festivalů každým rokem přibývá. Jeden z těch oblíbených v našem hlavním městě je Letní Street Food, který se koná v příjemném prostředí Smíchovské náplavky.

Chutě celého světa

Tzv. pražský hot spot je již pravidelným společníkem dobrého jídla. Vybírat zde tentokrát budete ze široké nabídky asijských specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů. Ochutnáte tradiční pokrmy Srí Lanky a zjistíte, co se vaří v Africe. V nabídce budou také plněné brambory, pikantní pljeskavica, pálivé dobroty bohaté na chilli a dokonce i hmyz. Budete mít odvahu ochutnat?

Nezbytné sladkosti

„Potrpí si váš zmlsaný jazýček spíše na sladkosti? Pak vám chutě budou dělat třeba dozlatova usmažené koblížky, křehké vafle, lehké makronky, ledové nanuky nebo pestrá paleta sladkého pečiva a dezertů,“ lákají na světové pamlsky organizátoři akce.

Důležitý pitný režim

A v takových letních dnech je samozřejmě postaráno i o pitný režim. Kromě kvalitní dobré kávy na každém rohu se osvěžíte i letními drinky. V nabídce budou svěží limonády různých příchutí, chlazená vína, cidery, piva a mnoho dalšího.