V programu pražského planetária najdete jak pohádky, tak i pořady s různou tématikou, které se točí kolem hvězd, planet a vesmíru. Zábavnou formou se díky tomu seznámíte s kosmem a jeho nekonečným tajemstvím.

Nejdůležitější mise

Nový dokumentární film, který planetárium ve Stromovce promítá, vypráví senzační příběh jedné z nejdůležitějších vesmírných misí v historii lidstva - o sondách Voyager 1 a 2 amerického úřadu NASA. Proplouvají vesmírem totiž již více než 40 let. Vypuštěny byly roku 1977 z Cape Canaveral Air Force Station na Floridě a jejich cílem bylo prozkoumání Jupitera, Saturnu, Uranu a Neptunu včetně jejich prstenců a měsíců.

K neuvěření

Voyager 1 se navíc stala první sondou, která v roce 2012 opustila sluneční soustavu a dosud posílá na naši planetu data ze vzdálenosti téměř 21 miliard kilometrů. Přitom obě vesmírné sondy měly být v provozu jen pět let! Nikdo nečekal, že na této neuvěřitelné průkopnické cestě bude jejich signál fungovat tak neskutečně dlouho. A všichni jsou ve velkém očekávání, co sondy objeví v příštích letech.

Očekávání

A kde se asi nyní nachází? Někde v mezihvězdném prostoru a na zlatých deskách nesou poselství mimozemským civilizacím.

 

Více informací a program na www.planetum.cz