7. ročník oblíbené turistické akce byl zahájen v pátek 28. září, tedy na Den české státnosti, ukončen bude na další státní svátek, na Den vzniku samostatného československého státu, 28. října.

Účastníci tak mají měsíc na to, aby vystoupali na české věže a sbírali razítka na soutěžní 4pohled, který získají na pokladně Novoměstské radnice. Nashromáždí-li čtyři, mohou se na veletrhu Holiday World zúčastnit losování o ceny.

S vlajkou na věž

Ukončení bude probíhat v duchu oslav české státnosti. Půjde totiž o výstup s vlajkou.

Jak na to? 28. října na počest ukončení Měsíce věží a rozhleden vystoupejte ve dvě hodiny na ochoz věže Novoměstské radnice a odtamtud čtyři minuty mávejte vlajkou do čtyř světových stran. A nechte se u toho vyfotit, vrcholové snímky s vlajkou nahrajte na Facebook Pohádkové království. Budete tak opět soutěžit o ceny. Pokud vlajku nemáte, nezoufejte, na radnici vám ji půjčí.

V Praze 4 věže a jedna vyhlídka

Projekt Měsíc věží a rozhleden, do kterého je zapojeno mnoho turistických cílů, je zaměřený k prodloužení turistické sezony v České republice. V Praze se zapojila Novoměstská radnice, jejíž věž byla dostavěna v roce 1456. Je vysoká téměř 70 m a účastníci akce musí vystoupat 221 schodů.

Kromě vyhlídky na Prahu si můžete na Novoměstské radnici prohlédnout i výstavu v Galerii ve věži. Razítko lze v Praze získat také na obou věžích Karlova mostu, na Prašné bráně a na vyhlídce v Maroldově panoramatu.