V neveřejné části letiště, přímo na letištní ploše, na dráze 22 a v bezprostřední blízkosti letadel, se nabízí všem zájemcům neopakovatelný zážitek ze zákulisí mezinárodního letiště s bohatým programem.

„Nepředpokládáme, že se během letošního léta kvůli koronaviru dostaneme na plný provoz. Rozhodli jsme se proto tuto nestandardní situaci vnímat jako příležitost a ukázat ojedinělé prostory našeho letiště a speciální techniku široké veřejnosti. Vznikl tak projekt Runway Park, který je na léto postavený v neveřejné části letiště, přímo na letištní ploše, kam se cestující běžně nemají možnost podívat,“ sdělila Marika Janoušková, ředitelka korporátní a marketingové komunikace Letiště Praha.

Doprovodný program

Od pátku do neděle má tak Runway Park nachystané téma s doprovodným programem. Představuje návštěvníkům ukázku letištních profesí, zábavu, sportovní aktivity a nechybí ani bohatá nabídka občerstvení.

Navíc se také potkáte například s letištní technikou, s hasiči nebo s Integrovaným záchranným systémem.

Automotive víkend

O víkendu 7. - 9. srpna bude program zaměřen na prohlídku Airbusu A319 a zákulisí doplní spousta aktivit a atrakcí se zaměřením na automotive. S Besipem si pak můžete procvičit bezpečnost silničního provozu. K vyzkoušení budou opilecké brýle, díky nimž zjistíte, jak vypadá pohled opilého řidiče.

Zážitkové lety 

U příležitosti konání Runway Parku České aerolinie připravily také speciální zážitkové lety kolem Prahy. Trasy letounu ATR-72 vedou přes hrady Křivoklát, Točník, Karlštejn či Český Šternberk, kolem zámků Zbiroh, Konopiště nebo Kostelec nad Černými Lesy, přes Slapskou přehradu, vodní nádrž Klíčavu, nad okolím kláštera Sázava a dalšími známými místy. Letí se ve výšce zhruba 800 metrů.

Není to skvělá příležitost ulovit nejen krásné snímky, ale i zážitky? Termíny a rezervace letenek zde.