Ve Štefánikově hvězdárně budou po celou dobu provozu probíhat exkurze do kopulí a pozorování dalekohledy (za vhodných meteorologických podmínek), rovněž budou připravena mobilní pracoviště s ukázkami odborné práce. Chybět nebude ani promítání. V nabídce bude například pořad shrnující dnešní znalosti o vzniku vesmíru a jeho dalším vývoji. Nebo pořad o základních principech fungování lidského oka, dalekohledů i přehled nejmodernějších profesionálních přístrojů.

Lákavé je také jedinečné spojení experimentálních show Rozechvělý vesmír a Experimenty s kapalným dusíkem, kde budete moci zažít fyziku a vesmír opravdu všemi smysly.

Z pořadů pro nejmenší návštěvníky připomeňme například povídání, kde se děti hravou formou poprvé seznámí s objekty blízkého i vzdáleného vesmíru. To vše pod vedením odborného lektora a přizpůsobené dětem ve věku 5 až 8 let.

Také ve Hvězdárna Ďáblice se můžete těšit vědeckou show. Můžete se stát konstruktéry, kteří vystřelí raketu do vesmíru. Přesněji raketu z obyčejné PET lahve do výšky desítek metrů. A bude k tomu stačit vzduch a voda. 

Můžete se těšit také na komentované ukázky. Pomocí dvou dalekohledů hvězdárny si prohlédnete naši nejbližší hvězdu Slunce. Nebo se můžete přijít podívat na největší planetu Sluneční soustavy Jupiter nebo nejhezčí planetu s prstencem Saturn. Uvidíte také nejvzdálenější objekt viditelný bez dalekohledu – Velkou galaxii v Andromedě a spoustu dalších kosmických objektů.

Na přednášce se zase dozvíte, co může hrozit planetě Zemi z vesmíru. Pořad komponuje živé vystoupení astronoma s dokumentárním filmem. Děti se mohou těšit na promítání pohádek Cesta za kometou nebo Paxiho dobrodružství ve Sluneční soustavě.

Na vědeckou show se můžete těšit také v Planetáriu. Zajímavé pokusy vám odpoví na řadu otázek. Třeba jestli může brčko sloužit jako hudební nástroj a vydávat různé tóny, nebo zda je možné zviditelnit náš hlas či zda může mince ve vodě zmizet.

V Planetáriu si budete také moci vychutnat zvukově-vizuální show kombinující výjimečné hudební dílo s velkoplošnou projekcí na kopuli planetária. Prožijte atmosféru symfonické básně Bedřicha Smetany v exkluzivní nahrávce České filharmonie vedené Václavem Neumannem pod hvězdnou oblohou a uprostřed krás české krajiny. Básně recituje mistrovským způsobem Josef Somr.

Chybět nebude ani promítání a další zajímavý program.

Více informací najdete na webu planetum.cz