V České republice je přes 600 věží a rozhleden. Odměnou za vystoupání na jejich vrchol vám nemusí být pouze krásný výhled na okolí…

Občanské sdružení Pohádkové království, které se zabývá rozvojem domácího cestovního ruchu, připravilo zajímavou soutěž. Každý, kdo od 28. září do 28. října navštíví minimálně jednu z rozhleden, může na místě získat speciální 4pohled, na který postupně sbírá razítka.

4pohled

Správně vyplněné pohledy, které zaznamenávají alespoň jednu návštěvu rozhledny v měsíci říjnu a další tři v libovolném termínu do jednoho roku, budou následně zařazeny do slosování o horské kolo a další odměny. Za potvrzení výstupu se uznává i razítko z nejbližšího infocentra.

Novoměstská radnice

Do 9. ročníku Měsíce věží a rozhleden je v našem hlavním městě zapojena například Novoměstská radnice. Sběratelský 4pohled s jejím motivem je možno si zakoupit přímo v pokladně věže. Na vyžádání vám jej orazítkuje pokladník v přízemí věže. Nezapomeňte uvést na pohled datum výstupu.

Věž byla dostavěná v roce 1456 a je vysoká téměř 70 m. Než si budete moci užít překrásný pohled na Prahu, musíte zkrátka zdolat 221 schodů. Ale určitě to bude stát za to!

Výstup na věž s českou vlajkou

„28. října na počest ukončení Měsíce věží a rozhleden zamáváme z ochozu věže do 4 světových stran. Záměrem tohoto výstupu je vytvoření nové české tradice, aby Češi v tento státní svátek kdekoliv na světě na některou věž či rozhlednu s českou vlajkou vystoupali,“ sdělila k akci Petra Baďurová z Novoměstské radnice.

Nezapomeňte s sebou fotoaparát, abyste si mohli pořídit vlastní snímek a s ním pak soutěžit. Vlajku bude možno si na výstup zapůjčit v pokladně věže NR za vratnou zálohu 100 Kč.