Mezinárodní den dětí je dnem, kdy se po celém světě pro ratolesti konají nejrůznější akce, ať už zábavné, hry, nebo sportovní turnaje. Smyslem tohoto svátku totiž je, aby si ho děti co nejvíce užily a byly pohromadě se svou rodinou.

Praha na Mezinárodní den dětí nabídne spoustu zábavy, kterou si užijí všichni.

Do Podskalí s Muzeem hl. m. Prahy

Zajímavý program na 1. června připravilo například Muzeum hlavního města Prahy, které zve rodiny do Podskalské celnice na Výtoni. Ti úplně nejmenší návštěvníci si tu užijí pohybových aktivit na trávníku, během nichž se zábavnou formou leccos dozví o podskalských pověstech a plaveckém řemesle, které je pro tuto část Prahy typické.

Pro starší děti je pak přichystaná poznávací procházka po Podskalí, na které potkají i Pana Pivodu – vodníka, který dle pověsti bydlel pod vyšehradskou skálou. Nebyl to však vodník lačnící po dušičkách. Raději totiž sbíral všelijaké staré hrnky a nádoby, které mu přinášely jarní velké vody. O tomto mužíčkovi se v Podskalí dozvíte mnohem víc, i to, jak mu můžete pomoci.

Do Žlutých lázní za Alenkou ze Žlutozemě

Velkolepá párty se pod názvem Alenka a kouzelná Žlutozem chystá na Dětský den ve Žlutých lázních. Akce začne 1. 6. v 10:00 hodin a po celý den budou malým návštěvníkům společnost dělat pohádkové postavy.

A nejen to. Děti se například mohou pokusit na kouzelné stezce zachránit Alenku, kterou zajala zlá královna a zaklela ji do hlubokého spánku. Přichystaná bude i výtvarná dílna.

Vesmírná mise v Planetáriu Praha a Štefánikově hvězdárně

Viděli jste v pražském planetáriu pořad Polaris? Tak oslava Dne dětí se 1. 6. ponese v Královské oboře v duchu této úspěšné pohádky. Malí návštěvníci se tu vyfotí s živým tučňákem Jamesem a medvědem Vladimírem, odpovídat na zvídavé dotazy bude připraven skutečný astronaut. Vypustit páru pak můžou ratolesti na trampolíně.

A kdo netrpělivě čeká na pokračování Polarisu, tak právě 1. června je na programu premiéra druhého dílu. Opět se setkáte s  Jamesem a Vladimírem, kteří se tentokrát rozhodnout prozkoumat polární záři. A na cestě nebudou sami, mají totiž novou kamarádku Lucii…

Pokud i tak toho nebudete mít dost, přesuňte se na Petřín, kde Štefánikova hvězdárna na Den dětí pořádá vesmírnou misi. Na vlastní kůži na Prvním petřínském kosmodromu zažijete let na Měsíc!

Námořníci z Karlína

Milujete dálky a vůni oceánu? Pak vezměte děti 1. 6. na dobrodružnou plavbu do Karlínského spektra. Tady slibují neuvěřitelné zážitky během výpravy za tajuplným pokladem, námořnické úkoly, dílničky, či soutěže. Děti určitě potěší také skákací loď, ale i pódiový program s pohádkami a hudebním i tanečním vystoupením.

Retro hry v Toulcově dvoře

Do dětství se mohou vrátit i dospělí - a to ve Středisku ekologické výchovy hl. m. Prahy - Toulcově dvoře. Děti tu svůj svátek oslaví 3. června, kde budou připraveny hry, s jakými vyrůstali jejich rodiče. Poznají mimo jiné, jak se honí káča, co je to chytání drábků nebo tlučení špačků či jak se hraje ponorka.

Pro ty odvážnější budou připraveny také chůdy, děti starší deseti let pak můžou vyzkoušet střelbu z luku. Oslavu zakončí společné posezení a zpívání u ohně a opékání buřtů.