Parní vlak vyjede na okružní jízdu, která trvá cca 2 a půl hodiny, na trase Praha-Vršovice – Praha-Smíchov – Rudná u Prahy – Hostivice – Praha-Zličín – Praha-Vršovice dvakrát.

Dopolední odjezd v 10:00 hodin, odpolední ve 14:46 hodin.

Cena: 390 Kč, snížená: 290 Kč

Snížená cena platí pro děti od 6 do 18 let a držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Děti do 6 let cestují zdarma bez nároku na místo k sezení.

Ve vlaku je po celou dobu zajištěno občerstvení v historickém bufetovém voze. Součástí vlaku je také služební vůz pro přepravu kočárků a jízdních kol.

Z vršovického nádraží zamíří parní vlak přes Smíchov do Prokopského údolí, jehož kaňon dosahuje místy hloubky až 70 metrů a který vznikl erozní činností během posledního milionu let. Až do Rudné u Prahy jede po trati, jíž se přezdívá Hrbatá. Z Hostivic do stanice Praha-Smíchov projíždí vlak po trase tzv. Buštěhradské dráhy, na které překonává 150 výškových metrů. Z vlaku můžete obdivovat bájnou vyšehradskou skálu, pankráckou pláň s moderními budovami a z železničního mostu přes Vltavu panorama historické Prahy.

Pro svůj profil, okolní přírodní scenérie a dva historické viadukty si trať vysloužila označení odvozené podle známé rakouské horské železnice – Pražský Semmering.

Další informace na stránkách Českých drah.