Od 12 hodin to vypukne – v parku se potkají psiska malá i velká, chlupatá i nahatá, hravá i seriózně naladěná, samozřejmě se svými majiteli. Připraveny jsou ukázky psích sportů, různé psí soutěže, vyhlášen bude i sympaťák PesFestu.

Pro zodpovědné majitele organizátoři připravili setkání s veterináři, anebo s odborníky zabývajícími se výcvikem psů a psí psychologií. A protože pejskaři mívají také děti, myslí se i na ně – pro dvounohé hosty je připraven dětský koutek, trampolína a kreativní dílnička.

Psi pro zdraví

Psi ve městech, to je fenomén současnosti. Civilizačně přetíženým obyvatelům velkoměst totiž nahrazují kontakt s přírodou a zlepšují také jejich kondici. Podle vědců jsou majitelé psů ve vyšším věku v lepší kondici, než jejich vrstevníci, kteří psa nemají. Mají nižší krevní tlak, nižší hladinu cholesterolu a co vědci označili za mimořádně zajímavé, měli také rychlejší schopnost zotavovat se z nemocí.

Vyplavte si hormony štěstí

Vědci také zjistili to, co běžní pejskaři dávno ví, tedy že kontakt se psem zlepšuje imunitní systém. Takže lidé, kteří se psy žijí, jsou méně náchylní k běžným chorobám jako je chřipka, či nachlazení – prostě jsou více ve styku s bakteriemi. Navíc hlazení a mazlení s čtyřnohými kamarády vytváří v lidském těle zvýšenou tvorbu takzvaných hormonů štěstí. Takže – pokud psa máte, přijďte se s ním pobavit na Pankrác, pokud ne, pořiďte si ho, je to dobré pro vaše zdraví.

PesFest bude moderovat herečka a pejskařka Patricie Solaříková, akci zaštítila Městská část Praha 4. A pozor, během akce probíhá sbírka na psí útulky, takže s sebou vezměte něco na psí zub, nebo třeba deky a hračky!